Pradžia

Stipri biblioteka - stipri visuomenė!

Leidinių paieška

Visada su jumis!

Pasinaudokite paieška elektroniniame knygų kataloge
Paieška...

Renginiai

Kas vyksta šalia

Susipažinkite su renginiais, kuriuos jums siūlo Lazdijų bibliotekos bendruomenė...
Renginiai...

Klausk

Lauksime Jūsų klausimų!

Mums visuomet malonu bendrauti su jumis, todėl laukiame jūsų klausimų...
Klausti!

Virtualus turas

Apsilankykite virtualiai!

Aplankykite virtualiai Lazdijų biblioteką, o po to - užsukite pas mus...
Aplankyti...

Fotografijų paroda  VAIZDAIS PRABILUSI PRAEITIS 

Etninė kultūra - tautos meno įvairovė, visos tautos sukurta, iš kartos į kartą perduodama ir nuolatos atnaujinama kultūros vertybių visuma,  padedanti išlaikyti tautinį tapatumą, etnografinių regionų savitumą.  Laikas negailestingai nusineša į praeitį gyvuosius talentus, etninį paveldą, todėl visais įmanomais būdais būtina fiksuoti, išlaikyti ir perduoti jaunajai kartai.

Lazdijų rajono gyventojams, ypač jaunimui trūksta žinių apie krašto praeitį. Sunku jiems pateikti tikslią ir išsamią informaciją remiantis enciklopedinėmis žiniomis. Taip,  ne atsitiktinai, gimė mintis parengti kilnojamąją fotografijų  ciklą - parodą  „Vaizdais prabilusi praeitis".

Pagrindiniai projekto tikslai ir uždaviniai: Lazdijų rajono gyventojai, jaunimas, mokiniai, studentai susipažintų su kraštu, kuriame gyvena, jo gamta, istorinėmis vertybėmis. Fotografijų ciklas supažindina kitų rajonų, respublikos ir užsienio gyventojus su Lazdijų rajono lankytinomis vietomis, apylinės kraštovaizdžiu, architektūros, etnokultūros paminklais.

Projektą rėmė Lazdijų rajono savivaldybė. Nuotraukų autoriai V. Pavlova ir R. Azlauskas. Fotografijas parodai parengė R. Azlausko I.Į. „Dzūfora".

Projekto organizatoriai - Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Aldona Ribinskienė, vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Vida Kačkauskienė. Projekto vadovė vyr. bibliografė kraštotyros darbui Gita Lukoševičienė.

 • trysievosdukterys
     

  Mes SKAITOME

  Turkų rašytoja Elif Shafak knygoje „Trys Ievos dukterys“ per trijų moterų istorijas pasakoja apie tikėjimą Rytų ir Vakarų kultūrose. Nusidėjėlę, Tikratikę ir Abejojančiąją vienija vienas dalykas ir maištingos universiteto profesoriaus paskaitos. Įsiminė mintis jog apie religiją reikia kalbėtis susėdus ratu, kad visi kalbantieji būtų vienodu atstumu nuo Dievo. Šis romanas - tarsi rytietiškais prieskoniais pagardintas patiekalas.
  Skaitytoja Dalia

   
 • purpurinis vakaras
     

  Mes SKAITOME

  Paslaptinga poetė Dalia Saukaitytė šiemet išleido savo eilėraščių rinktinę „Purpurinis vakaras“ . Ji nėra plačiai žinoma, tačiau jos parašytas dainingas eiles : "Pasiklydę milžinai", "Šiam pasauly visko būna", "Purpurinis vakaras" girdėjo visi. Mielos, moteriškos, emocingos eilės labai tinka šaltiems rudens vakarams.
  Skaitytoja Vilija

   
 • netureciau meluot
     

  Mes SKAITOME

  Sarah Naughton „Neturėčiau meluoti” - tai iš pirmųjų puslapių įtraukiantis psichologinis detektyvas. Istorija prasideda - viena diena, kuri pakeitė Mags ir Džodės gyvenimą. Džodė netenka savo svajonių vyro. Iki sutinkant jį, Džodė gyveno užsidariusi savyje bei persekiojama skaudžių prisiminimų. Mags - daug metų nutolusi nuo savo šeimos, taip pat ir nuo savo brolio Eibo, tačiau vieną dieną sulaukia skambučio, kuris praneša, jog brolis yra komos būsenos. Knyga man skaitėsi greitai ir įdomiai. Rekomenduoju tiems, kam norisi detektyvo, su nenuspėjamu siužetu.

  Skaitytoja Dovilė

   

Darbo laikas

Pirmadienį – penktadienį nuo 8.00 iki 19.00 val.
Šeštadienį nuo 9.00 iki 16.00 val.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.