Pradžia

Stipri biblioteka - stipri visuomenė!

Leidinių paieška

Visada su jumis!

Pasinaudokite paieška elektroniniame knygų kataloge
Paieška...

Renginiai

Kas vyksta šalia

Susipažinkite su renginiais, kuriuos jums siūlo Lazdijų bibliotekos bendruomenė...
Renginiai...

Klausk

Lauksime Jūsų klausimų!

Mums visuomet malonu bendrauti su jumis, todėl laukiame jūsų klausimų...
Klausti!

Virtualus turas

Apsilankykite virtualiai!

Aplankykite virtualiai Lazdijų biblioteką, o po to - užsukite pas mus...
Aplankyti...

Fotografijų paroda  VAIZDAIS PRABILUSI PRAEITIS 

Etninė kultūra - tautos meno įvairovė, visos tautos sukurta, iš kartos į kartą perduodama ir nuolatos atnaujinama kultūros vertybių visuma,  padedanti išlaikyti tautinį tapatumą, etnografinių regionų savitumą.  Laikas negailestingai nusineša į praeitį gyvuosius talentus, etninį paveldą, todėl visais įmanomais būdais būtina fiksuoti, išlaikyti ir perduoti jaunajai kartai.

Lazdijų rajono gyventojams, ypač jaunimui trūksta žinių apie krašto praeitį. Sunku jiems pateikti tikslią ir išsamią informaciją remiantis enciklopedinėmis žiniomis. Taip,  ne atsitiktinai, gimė mintis parengti kilnojamąją fotografijų  ciklą - parodą  „Vaizdais prabilusi praeitis".

Pagrindiniai projekto tikslai ir uždaviniai: Lazdijų rajono gyventojai, jaunimas, mokiniai, studentai susipažintų su kraštu, kuriame gyvena, jo gamta, istorinėmis vertybėmis. Fotografijų ciklas supažindina kitų rajonų, respublikos ir užsienio gyventojus su Lazdijų rajono lankytinomis vietomis, apylinės kraštovaizdžiu, architektūros, etnokultūros paminklais.

Projektą rėmė Lazdijų rajono savivaldybė. Nuotraukų autoriai V. Pavlova ir R. Azlauskas. Fotografijas parodai parengė R. Azlausko I.Į. „Dzūfora".

Projekto organizatoriai - Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Aldona Ribinskienė, vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Vida Kačkauskienė. Projekto vadovė vyr. bibliografė kraštotyros darbui Gita Lukoševičienė.


 •    

  Mes SKAITOME

  Heather Morris „Aušvico tatuiruotojas“
  Melburne gyvenęs vyras, Leilas Sokolovas, (kurio tikrasis vardas Ludwigas Eisenbergas) savo gyvenimo istorija nusprendė pasidalyti tik sulaukęs aštuoniasdešimties. Jo ir žmonos Gitos pažintis buvo unikali. Susipažino jie Aušvice 1942 m., kur abu kalėjo ir jis buvo priverstas dirbti tatuiruotoju, ištatuiravusiu šimtus tūkstančių kalinių, numeris 32407 tapo lemtingas, vaikinas pasiryžo išgyventi pats ir išgelbėti mylimąją. Knyga nepaliks abejingų; tai kančios, meilės ir išlikimo istorija. Skaitytoja Vilija

   

 •    

  Mes SKAITOME

  Margaret Atwood „Tarnaitės pasakojimas“ - įspūdingas ir sukrečiantis pasakojimas apie moterų represiją ir lytinę diskriminaciją. Šią knygą siūlau skaityti tiems, kurie mėgsta skaityti apie žmonijos ateitį. Šiek tiek fantastinė tačiau be galo gili, išmintinga, įžvalgi knyga.
  Skaitytoja Dovilė

   

 •    

  Mes SKAITOME

  Kristin Hannah knygoje „Sugrįžimas į Aliaską“ pasakojama apie šeimą, kuri laukinėje Aliaskoje ieško naujos gyvenimo pradžios galimybių, tačiau greitai supranta, kad atšiauri aplinka yra mažiau grėsminga nei nenuspėjama žmogiška prigimtis. Nuostabi ir skaudi šeimos istorija. Meilė, pavydas, smurtas, kitų žmonių supratingumas.

   

  Skaitytoja Miglė

   

Darbo laikas

Birželio – rugpjūčio mėn.:
Pirmadienį-ketvirtadienį nuo 10.00 val. iki 19.00 val.
penktadienį nuo 10.00 val. iki 17.45 val. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.