Pradžia

Andriaus Gabrio kūrybinių darbų parodą

Kviečiame aplankyti iki birželio 29 d.

„Skaitymo iššūkis“ 

2018 m. birželio 1 d. - rugpjūčio 31 d.

Bendruomenės kviečiamos dalyvauti projekte „Prisijungusi Lietuva“

Kviečiame registruotis iki 2018 m. birželio 30 d.

 

Stipri biblioteka - stipri visuomenė!

Leidinių paieška

Visada su jumis!

Pasinaudokite paieška elektroniniame knygų kataloge
Paieška...

Renginiai

Kas vyksta šalia

Susipažinkite su renginiais, kuriuos jums siūlo Lazdijų bibliotekos bendruomenė...
Renginiai...

Klausk

Lauksime Jūsų klausimų!

Mums visuomet malonu bendrauti su jumis, todėl laukiame jūsų klausimų...
Klausti!

Virtualus turas

Apsilankykite virtualiai!

Aplankykite virtualiai Lazdijų biblioteką, o po to - užsukite pas mus...
Aplankyti...

Fotografijų paroda  VAIZDAIS PRABILUSI PRAEITIS 

Etninė kultūra - tautos meno įvairovė, visos tautos sukurta, iš kartos į kartą perduodama ir nuolatos atnaujinama kultūros vertybių visuma,  padedanti išlaikyti tautinį tapatumą, etnografinių regionų savitumą.  Laikas negailestingai nusineša į praeitį gyvuosius talentus, etninį paveldą, todėl visais įmanomais būdais būtina fiksuoti, išlaikyti ir perduoti jaunajai kartai.

Lazdijų rajono gyventojams, ypač jaunimui trūksta žinių apie krašto praeitį. Sunku jiems pateikti tikslią ir išsamią informaciją remiantis enciklopedinėmis žiniomis. Taip,  ne atsitiktinai, gimė mintis parengti kilnojamąją fotografijų  ciklą - parodą  „Vaizdais prabilusi praeitis".

Pagrindiniai projekto tikslai ir uždaviniai: Lazdijų rajono gyventojai, jaunimas, mokiniai, studentai susipažintų su kraštu, kuriame gyvena, jo gamta, istorinėmis vertybėmis. Fotografijų ciklas supažindina kitų rajonų, respublikos ir užsienio gyventojus su Lazdijų rajono lankytinomis vietomis, apylinės kraštovaizdžiu, architektūros, etnokultūros paminklais.

Projektą rėmė Lazdijų rajono savivaldybė. Nuotraukų autoriai V. Pavlova ir R. Azlauskas. Fotografijas parodai parengė R. Azlausko I.Į. „Dzūfora".

Projekto organizatoriai - Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Aldona Ribinskienė, vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Vida Kačkauskienė. Projekto vadovė vyr. bibliografė kraštotyros darbui Gita Lukoševičienė.

 • stasys   

  Mes SKAITOME

  Gabijos Grušaitės romanas „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ – tai pasakojimas apie vienerius auksinio jaunimo atstovo metus pažangių technologijų, netikrų draugų, modernių aplinkų, brangaus viskio ir sarkazmo pasaulyje, kuriame nėra nuolatinio pajamų šaltinio ir pastovios gyvenamosios vietos. Dar šioje istorijoje daug netikrumo, azijietiškų motyvų ir angliškų išsireiškimų. Įdomu pažvelgti į tam tikro visuomenės segmento gyvenimą iš vidaus.
  Skaitytoja Genovaitė

   
 • Ji ir vel cia
     

  Mes SKAITOME

  Timur Vermes romanas „Jis ir vėl čia“. Linksmai parašyta knyga apie tai, kokia netvari yra demokratija. Nustebau, kad tokios nesąmonės darosi ne Lietuvoje, o Vokietijoje. Skaitydamas nesyk suabejojau, kaip tokią knygą leido publikuoti. Puikiai parodo viešųjų ryšių ir žiniasklaidos galią.

  Skaitytojas  Petras

   

   

   
 • mano kova mirtis seimoje
     

  Mes SKAITOME

  KARL OVE KNAUSGÅRD „Mano kova: mirtis šeimoje“ savito stiliaus pasakojime autorius gilinasi į savo jausmus, santykius su kitais žmonėmis. Čia tame eilinio žmogaus eilinio gyvenimo pasakojime viskas tikra, paprasta, buitiška. Ir tuo pačiu – kiekvienas daiktas slepia po savimi jausmą, prisiminimą, tam tikrą istoriją, praeities nuoskaudą.

  Pasakojimas apie kasdienes, mažas ir dideles, žmogaus kovas, kurias mes visi kovojame diena iš dienos, suteikia mums progą prisikasti prie savęs pačių.

  Knyga nepaliko manęs abejinga, skaičiau ir negalėjau sustoti…. Laukiu sekančios knygos dalies.

  Gita

   

Darbo laikas

Pirmadienį – penktadienį nuo 10.00 iki 19.00 val.
Penktadienį nuo 10.00 iki 17.45 val.