Pradžia

Knygos „Dainavos krašto partizanai“ pristatymas

2018 m. rugsėjo 27 d. 12.00 val. Lazdijų kultūros centre (Vilniaus g. 6)

Paroda „Neregėta Lietuva“

Paroda veiks iki 2018 m. rugsėjo 21 d.

 

Stipri biblioteka - stipri visuomenė!

Leidinių paieška

Visada su jumis!

Pasinaudokite paieška elektroniniame knygų kataloge
Paieška...

Renginiai

Kas vyksta šalia

Susipažinkite su renginiais, kuriuos jums siūlo Lazdijų bibliotekos bendruomenė...
Renginiai...

Klausk

Lauksime Jūsų klausimų!

Mums visuomet malonu bendrauti su jumis, todėl laukiame jūsų klausimų...
Klausti!

Virtualus turas

Apsilankykite virtualiai!

Aplankykite virtualiai Lazdijų biblioteką, o po to - užsukite pas mus...
Aplankyti...

Fotografijų paroda  VAIZDAIS PRABILUSI PRAEITIS 

Etninė kultūra - tautos meno įvairovė, visos tautos sukurta, iš kartos į kartą perduodama ir nuolatos atnaujinama kultūros vertybių visuma,  padedanti išlaikyti tautinį tapatumą, etnografinių regionų savitumą.  Laikas negailestingai nusineša į praeitį gyvuosius talentus, etninį paveldą, todėl visais įmanomais būdais būtina fiksuoti, išlaikyti ir perduoti jaunajai kartai.

Lazdijų rajono gyventojams, ypač jaunimui trūksta žinių apie krašto praeitį. Sunku jiems pateikti tikslią ir išsamią informaciją remiantis enciklopedinėmis žiniomis. Taip,  ne atsitiktinai, gimė mintis parengti kilnojamąją fotografijų  ciklą - parodą  „Vaizdais prabilusi praeitis".

Pagrindiniai projekto tikslai ir uždaviniai: Lazdijų rajono gyventojai, jaunimas, mokiniai, studentai susipažintų su kraštu, kuriame gyvena, jo gamta, istorinėmis vertybėmis. Fotografijų ciklas supažindina kitų rajonų, respublikos ir užsienio gyventojus su Lazdijų rajono lankytinomis vietomis, apylinės kraštovaizdžiu, architektūros, etnokultūros paminklais.

Projektą rėmė Lazdijų rajono savivaldybė. Nuotraukų autoriai V. Pavlova ir R. Azlauskas. Fotografijas parodai parengė R. Azlausko I.Į. „Dzūfora".

Projekto organizatoriai - Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Aldona Ribinskienė, vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Vida Kačkauskienė. Projekto vadovė vyr. bibliografė kraštotyros darbui Gita Lukoševičienė.

 • raudona knygele
     

  Mes SKAITOME

  Sofia Lundberg. Raudona užrašų knygelė - švedų rašytojos romanas. Kai pradėjau skaityti šį romaną, man pasirodė labai liūdnas, bet kuo toliau tuo labiau įtraukė. Dorė ima rašyti savo gyvenimo istoriją į raudoną užrašų knygelę, kurią tėvas jai padovanojo 10 – ojo gimtadienio proga. Dorė užrašų knygelę labai brangina, kaip ir daugelį, vienaip ar kitaip savo gyvenime sutiktų žmonių. Rašo dienoraštį, kad su kitais pasidalytų brangiausiu turtu – prisiminimais. Ir kad vėl atrastų prasmę kelionės, kurios pagrindinis tikslas – meilė. Veiksmas vyksta Paryžiuje, Niujorke ir Stokholme.
  Skaitytoja Monika

   
 • Lara
     

  Mes SKAITOME

  Anna Pasternak. Lara. Remdamasis archyviniais šaltiniais ir šeimos prisiminimais, rašytoja, žurnalistė Ana Pasternak, parašė istoriją apie savo senelės brolio, žymaus rusų rašytojo, Nobelio premijos laureato, Boriso Pasternako gyvenimą. Knygos centre Boriso Pasternako ir Olgos Ivinskajos meilės istorija, įkvėpusi autorių parašyti žymųjį romaną „Daktaras Živago". Nelaimingoji Olga sumokėjo didelę kainą už savo meilę Borisui, jos gyvenimo istorija pasakoja apie meilę, drąsą, kančias ir ištikimybę. Skaitytoja Aistė

   
 • lietuvio kodas virselis
     

  Mes SKAITOME

  Gediminas Kulikauskas knygoje „Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų“ pasakoja, kaip carinės ir smetoninės Lietuvos žmonės reagavo į amatus, koks buvo požiūris į mišką, žemę ir emigraciją, kokie buvo mitybos ir higienos ir kiti įpročiai. Šioje įvykių ir faktų kronikoje pateikiamas Lietuvos paveikslas turi nemažai panašumų su šiandienos tikrove. Autorius atskleidžia, kad susiformavę įpročiai ir nuostatos – ne mūsų tėvų ir senelių, bet prosenelių kartos palikimas. Patiks besidomintiems istorija.

  Skaitytojas Antanas

   

Darbo laikas

Pirmadienį – penktadienį nuo 10.00 iki 19.00 val.
Penktadienį nuo 10.00 iki 17.45 val.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.