Pradžia

Dokumentinę parodą „Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją“.

Kviečiame aplankyti iki kovo 2 d.

Stipri biblioteka - stipri visuomenė!

Leidinių paieška

Visada su jumis!

Pasinaudokite paieška elektroniniame knygų kataloge
Paieška...

Renginiai

Kas vyksta šalia

Susipažinkite su renginiais, kuriuos jums siūlo Lazdijų bibliotekos bendruomenė...
Renginiai...

Klausk

Lauksime Jūsų klausimų!

Mums visuomet malonu bendrauti su jumis, todėl laukiame jūsų klausimų...
Klausti!

Virtualus turas

Apsilankykite virtualiai!

Aplankykite virtualiai Lazdijų biblioteką, o po to - užsukite pas mus...
Aplankyti...

Fotografijų paroda  VAIZDAIS PRABILUSI PRAEITIS 

Etninė kultūra - tautos meno įvairovė, visos tautos sukurta, iš kartos į kartą perduodama ir nuolatos atnaujinama kultūros vertybių visuma,  padedanti išlaikyti tautinį tapatumą, etnografinių regionų savitumą.  Laikas negailestingai nusineša į praeitį gyvuosius talentus, etninį paveldą, todėl visais įmanomais būdais būtina fiksuoti, išlaikyti ir perduoti jaunajai kartai.

Lazdijų rajono gyventojams, ypač jaunimui trūksta žinių apie krašto praeitį. Sunku jiems pateikti tikslią ir išsamią informaciją remiantis enciklopedinėmis žiniomis. Taip,  ne atsitiktinai, gimė mintis parengti kilnojamąją fotografijų  ciklą - parodą  „Vaizdais prabilusi praeitis".

Pagrindiniai projekto tikslai ir uždaviniai: Lazdijų rajono gyventojai, jaunimas, mokiniai, studentai susipažintų su kraštu, kuriame gyvena, jo gamta, istorinėmis vertybėmis. Fotografijų ciklas supažindina kitų rajonų, respublikos ir užsienio gyventojus su Lazdijų rajono lankytinomis vietomis, apylinės kraštovaizdžiu, architektūros, etnokultūros paminklais.

Projektą rėmė Lazdijų rajono savivaldybė. Nuotraukų autoriai V. Pavlova ir R. Azlauskas. Fotografijas parodai parengė R. Azlausko I.Į. „Dzūfora".

Projekto organizatoriai - Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Aldona Ribinskienė, vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Vida Kačkauskienė. Projekto vadovė vyr. bibliografė kraštotyros darbui Gita Lukoševičienė.

 • Cilberio moteru choras
     

  Mes SKAITOME

  Patraukė knygos viršelis, o perskaičiau spontaniškai. Ingeborg Jacobs „Vilko vaikas. Neįtikėtina Rytprūsių mergaitės Liesabeth Otto gyvenimo istorija“ psichologiškai sunki knyga, daug išgyvenimų sveiku protu nesuvokiami dalykai – mirtis iš bado, prievarta, našlaitės klajonės karo metu Šeštokuose, Alytuje. Verta paskaityti tiems, kurie nepatenkinti gyvenimu, mato tik blogus dalykus, išgyvena krizes, užsiima savigaila.

  Skaitytoja Irma

   
 • Cilberio moteru choras
     

  Mes SKAITOME

  Jennifer Ryan romanas „Čilberio moterų choras“ tai įtraukianti istorija parašyta kaip skirtingų moterų įrašai dienoraštyje arba laiškai. Sužavėjo tai, kaip aplinkybių veikiami keičiasi ramaus Anglijos kaimelio gyventojai. Antrojo pasaulinio karo įvykių fone pinasi santykių šeimoje, homofobijos, žydų gelbėjimo, meilės, gyvenimo ir mirties temos.

  Skaitytoja Rūta

   

   
 • Bleizgys Karmelio kalno
     

  Mes SKAITOME

  Poeto ir eseisto Gintaro Bleizgio romano „Karmelio kalno papėdėje" skaitymas tai tarsi pokalbis su pagrindiniu knygos veikėju, t.y. Gintaru Bleizgiu. Gera tai, kad gali nutraukti nepatikusią temą ir neįžeisti kalbėtojo, bloga tai, kad savo nuomonės čia ir dabar pateikti pašnekovui negali. Vida
   

Darbo laikas

Pirmadienį – penktadienį nuo 10.00 iki 19.00 val.
Penktadienį nuo 10.00 iki 17.45 val.

 

Ateinantys renginiai