Sigito Gedos namas

Sigitas Zigmas Geda. Poetas, dramaturgas, kritikas, vertėjas, eseistas. Gimė Lazdijų rajone, Paterų kaime. 1961 m. baigė Veisiejų gimnaziją, kuri dabar  pavadinta  Jo vardu. 1966 m. S. Geda Vilniaus universitete įgavo lietuvių kalbos ir literatūros specialybę. Baigęs studijas rašytojas įsiliejo į spaudos gyvenimą ir visą savo laiką skyrė darbui redakcijoje su įvairiausiais žurnalais bei laikraščiais.  

2002 m. S. Gedai suteiktas Lazdijų rajono garbės piliečio vardas. Poeto atminimas įamžintas Veisiejų krašto muziejaus ekspozicijoje.

Geda – jautrus gamtos vaikas. Į gamtą jis žiūri pranašiškai įžvelgia medžio, vandens, ugnies, žemės, akmens pavidalus, kurie į eilėraštį įplaukia ir spontaniškai, ir cikliškai, ir atsitiktinėmis formomis.

S. Gedos dukra prisimena: „Dirbdavo ne naktimis ir ne paryčiais. Jis buvo ryto žmogus: pusryčiai, kava, radijas, o tada jau sėdasi prie stalo iki pietų. Kaip prisimenu, iki tada – rimtieji darbai: straipsniai, vertimai, o po pietų būtinai eidavo pasivaikščioti, vedžioti šunį, nes reikėdavo „prapūsti“ galvą. Antroji dienos pusė būdavo skirta skaityti, taisyti, perrašyti. Rašė į sąsiuvinį langučiais. Retas atvejis, kada rinkdavosi linijas. Iš pradžių jis užrašydavo ranka, o vėliau rašomąja mašinėle.