Pradžia

Pasirinkite savo kalbą

 

Poezijos pavasario 2024’ šventė

2024 m. gegužės 21 d.

Susitikimas su rašytoju Tomu Kačerausku

2024 m. gegužės 30 d. 12.00 val.

Projektas JUNGTYS

2024 03 06 - 2028 02 29

Stipri biblioteka - stipri visuomenė!

Bibliotekų portalas

Visada su jumis!

Pasinaudokite išplėstine paieška elektroniniame knygų kataloge
Išteklių paieška
 

Renginiai

Kas vyksta šalia

Susipažinkite su renginiais, kuriuos jums siūlo Lazdijų bibliotekos bendruomenė...
Renginiai...
 

Klausk

Lauksime Jūsų klausimų!

Mums visuomet malonu bendrauti su jumis, todėl laukiame jūsų klausimų...
Klausti!
 

Virtualus turas

Apsilankykite virtualiai!

Aplankykite virtualiai Lazdijų biblioteką, o po to - užsukite pas mus...
Aplankyti...
 

Fotografijų paroda  VAIZDAIS PRABILUSI PRAEITIS 

Etninė kultūra - tautos meno įvairovė, visos tautos sukurta, iš kartos į kartą perduodama ir nuolatos atnaujinama kultūros vertybių visuma,  padedanti išlaikyti tautinį tapatumą, etnografinių regionų savitumą.  Laikas negailestingai nusineša į praeitį gyvuosius talentus, etninį paveldą, todėl visais įmanomais būdais būtina fiksuoti, išlaikyti ir perduoti jaunajai kartai.

Lazdijų rajono gyventojams, ypač jaunimui trūksta žinių apie krašto praeitį. Sunku jiems pateikti tikslią ir išsamią informaciją remiantis enciklopedinėmis žiniomis. Taip,  ne atsitiktinai, gimė mintis parengti kilnojamąją fotografijų  ciklą - parodą  „Vaizdais prabilusi praeitis".

Pagrindiniai projekto tikslai ir uždaviniai: Lazdijų rajono gyventojai, jaunimas, mokiniai, studentai susipažintų su kraštu, kuriame gyvena, jo gamta, istorinėmis vertybėmis. Fotografijų ciklas supažindina kitų rajonų, respublikos ir užsienio gyventojus su Lazdijų rajono lankytinomis vietomis, apylinės kraštovaizdžiu, architektūros, etnokultūros paminklais.

Projektą rėmė Lazdijų rajono savivaldybė. Nuotraukų autoriai V. Pavlova ir R. Azlauskas. Fotografijas parodai parengė R. Azlausko I.Į. „Dzūfora".

Projekto organizatoriai - Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Aldona Ribinskienė, vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Vida Kačkauskienė. Projekto vadovė vyr. bibliografė kraštotyros darbui Gita Lukoševičienė.


 • Mes SKAITOME

  Agnes Martin-Luoand „Laimingi žmonės skaito ir geria kavą“. Dianos gyvenimas, rodos, tobulas. Ji – mylima žmona, mama ir jaukios literatūrinės kavinės pačiame Paryžiaus centre savininkė. Tačiau vyrui ir dukrelei žuvus autoavarijoje, idilė išsisklaido tartum migla.

  Skaitytojaa Agnė

   

 • Mes SKAITOME

  Edith Wharton „Itenas Fromas“. Jau pirmame puslapyje sužinome, kad iš pagrindinio romano veikėjo Itano Fromo „telikęs šešėlis“. Jis emociškai miręs. Šitaip skaitytojas palengva įtraukiamas į paslapčių kupiną istoriją, nes jam neduoda ramybės klausimas, kodėl žmonės nevienodai pasakoja jos eigą ir priežastis.

  Skaitytojas Vytautas


 •    

  Mes SKAITOME

  Virginija Woolf „Tarp veiksmų“. Romane veiksmas vyksta 1939 metų birželį, likus kelioms savaitėms iki antrojo pasaulinio karo pradžios. Nors apie Europos žemyninėje dalyje bręstantį konfliktą beveik neužsimenama, visas kūrinys tiesiog persmelktas šios didžiulės nelaimės nuojautos. Savitu stiliumi atskleidžiami skirtingi emociniai ir psichologiniai personažų pasauliai.

  Skaitytoja Elena

   

Darbo laikas

Pirmadienį – penktadienį nuo 8.00 iki 19.00 val.
Šeštadienį nuo 10.00 iki 15.00 val.

Jaunimo centras dirba:
pirmadienį – ketvirtadienį nuo 10.00 val. iki 19.00 val.
penktadienį nuo 10.00 iki 17.45 val.