Naujienos

Lankytojai aptarnaujami nuo 8.00 iki 19.00 VAL.
Lankytojui skirtas laikas ne ilgiau nei 15 min.

Laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito.
SKAMBUČIU PAKVIESKITE DARBUOTOJĄ!
Vienu metu knygų  fonde gali būti ne daugiau negu 2 lankytojai.
Skaitykloje gali būti ne daugiau negu 1 lankytojas.
Kompiuterių klasėje gali dirbti ne daugiau negu 1 žmogus.
Knygas galite užsisakyti bekontakčiu būdu:
! 8 612 08779
(suaugusiųjų abonementas)
! 8 612 95313 (vaikų abonementas)
Knygas prašome palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo.

Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija. Jos tikslas – paskatinti gyventojus atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje.

Šiais metais akcija „Skaitmeninė savaitė 2021“ Lietuvoje vyks kovo 22-26 dienomis.
Šių metų „Skaitmeninės savaitės“ tema – skaitmeninių įgūdžių ugdymas visą gyvenimą. Savaitė skirta visiems, norintiems kokybiškai gyventi ir tinkamai atlikti darbą nuolat besikeičiančioje aplinkoje. Europos Komisija skaitmeninių įgūdžių lavinimą visą gyvenimą yra įvardijusi kaip vieną pagrindinių sąlygų, siekiant nenutrūkstamai ugdyti savo kompetencijas.
„Mokymasis vis dar siejamas tik su jaunu amžiumi. Vyresniame amžiuje gyventojų atvirumas mokymuisi mažėja. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad vidutinis gyvenimo amžius ilgėja ir gyventojai vis ilgiau išlieka darbo rinkoje. Ši tendencija didina mokymosi reikšmę, ypač žvelgiant į tai, kaip greitai technologinė pažanga keičia darbo rinkos poreikius ir sąlygoja augančią naujų žinių ir įgūdžių paklausą.“ (G. Jakštas, STRATA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovas)

Įžanga į „Skaitmeninės savaitės 2021“ renginius – kovo 19 d. 10 val. vyksianti nuotolinė konferencija „#PrisijungusiLietuva. Ar prisijungėme?“. Ją organizuoja projekto „Prisijungusi Lietuva“ vykdytojai kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komitetu. Konferencijoje bus apžvelgti skaitmeninio amžiaus iššūkiai ir gyventojų pasirengimas jiems, projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai savivaldybėse, šalies bibliotekų indėlis kuriant skaitmeninę bendruomenę. Bus pristatyta inovatyvių bibliotekų virtuali paroda. Renginio programa ir registracija.
„Naujos technologijos iš esmės keičia kiekvieno iš mūsų darbo turinį ir pobūdį. Taigi darbuotojams neišvengiamai reikia lavinti skaitmeninius įgūdžius, norint išlikti ekonomiškai aktyviais ir produktyviais. Ne veltui skaitmeninių įgūdžių lavinimą visą gyvenimą Europos Komisija yra įvardijusi kaip vieną pagrindinių prioritetų. Greita techninė pažanga sąlygoja nuolatinį visų amžiaus grupių mokymąsi. Būtent skaitmeniniai įgūdžiai yra pagrindinė sąlyga siekiant nenutrūkstamai ugdyti savo kompetencijas.“ (Loreta Križinauskienė , asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė)

Skaitmeninius įgūdžius ugdome mokydamiesi visą gyvenimą
KAS? 5 tiesioginės vaizdo transliacijos, profesionalūs pranešėjai, galimybė gauti atsakymus į rūpimus klausimus, konkursas, proga laimėti prizus.
KAM SKIRTA? Visiems, norintiems kokybiškai gyventi kintančioje asmeninėje ir profesinėje aplinkoje.
KADA? 2021 m. kovo 22 – 26 d., kasdien nuo 11 val.
KUR? www.prisijungusi.lt, „Prisijungus Lietuva“ youtube kanale arba FB/PrisijungusiLietuva bei mūsų bibliotekos  Lazdijų biblioteka - Tavo biblioteka feisbuko puslapyje.

PROGRAMA
• Kovo 22 d. 11.00 – „Skaitmeninė visuomenė – kvietimas augti“. Šių dienų skaitmeninių iššūkių apžvalga ir diskusija su skaitmeninių inovacijų ekspertu Elijumi Čiviliu ir kibernetikos eksperte Vilma Škarnulyte.
• Kovo 23 d. 11.00 – „Darbo vietų transformacija“. Diskusija su vadovavimo konsultantu, personalo ekspertu Sauliumi Jovaišu ir verslo atsparumo ekspertu Edvinu Kerza.
• Kovo 24 d. 11.00 – „Debesų kompiuterija“. Pokalbis su inovacijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi ir „Google“ atstovybės Lietuvoje vadovu Vytautu Kubiliumi
• Kovo 25 d. 11.00 – „Kaip (iš)GYVENTI tarp ekranų?“. Pokalbis su Skaitmeninės etikos centro steigėjomis Rasa Jauniškiene ir Renata Gaudinskaite.
• Kovo 26 d. 11.00 – „Finansinis saugumas internete“. Neįkainojamais patarimais dalinsis ekspertai: SEB banko Prevencijos departamento direktorius Audrius Šapola ir „Swedbank“ 
Lietuvoje banko vyriausioji informacinės saugos vadovė Žygeda Augone.

Lietuvoje šią akciją nuo 2010 m. koordinavo asociacija „Langas į ateitį“, o šiemet – projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” drauge su partneriais.

Akcijos grotažymės: #alldigitalweek2021; #PrisijungusiLietuva; #SkaitmenineSavaite


ADW poster 105

                                Dovilė Zilinkiene 1                                            Dana Kvederiene


Pandemijos iššūkiai

2020 m. pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija stipriai paveikė kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Pastangos sustabdyti pandemijos protrūkį lėmė priverstinį perėjimą prie darbo iš namų, mokymosi internetu ar kasdienės veiklos organizavimo nuotoliniu būdu. Šis precedento neturintis technologijų naudojimas mums atvėrė naujas galimybes. Tam, kad nuotolinis darbas ir mokymasis taptų įprastu reiškiniu daugeliui Lietuvos gyventojų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties ar gyvenamosios vietos yra ir bus svarbu stiprinti savo skaitmeninius įgūdžius ir gebėjimus. Pandemijos metu daugelis iš mūsų susidūrė ir vis dar susiduria su vaizdo konferencijų, nuotolinio bendravimo programų naudojimosi iššūkiais. Pavyzdžiui, kaip dirbant ar mokantis nuotoliniu būdu prisijungti prie vaizdo konferencijos programėles („Zoom“, Slack“, „Microsoft Teams“ ar pan.), kaip tinkamai bendrauti su kitais kolegomis virtualiuose susitikimuose. Daugeliui teko išmokti internetu užsisakyti maistą į namus, susimokėti už komunalines paslaugas, užpildyti elektroninius dokumentus, e. būdu ir kitomis priemonėmis bendrauti su įvairiomis įstaigomis ir institucijomis.

Nuotolinis mokymosi galimybės dirbantiems Lietuvos gyventojams
Siekiant prisitaikyti prie kintančių gyvenimo sąlygų projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ mokymų organizatoriai taip pat buvo priversti bent laikinai, kol viešosios bibliotekos uždarytos, perkelti skaitmeninio raštingumo mokymus į nuotolinę erdvę. Ši krizė atvėrė naują galimybę dirbantiems gyventojams dalyvauti mokymuose, nes jiems savo darbo aplinką perkėlus į nuotolinę erdvę kaip niekad prisireikė stiprinti savo skaitmeninio raštingumo žinias ir įgūdžius. Nuo 2020 m. balandžio mėn. iki dabar nuotoliniuose mokymuose dalyvavo apie 20000 gyventojų. Mokymų dalyviai įvairių Lietuvos valstybinių bei privačių organizacijų darbuotojai, pradedant nuo medicinos personalo, savivaldybių, teismų, kultūros darbuotojų iki pardavėjų, vadybininkų ir t.t. Mokytis nuotoliniu būdu buvo itin paprasta ir patogu. „Apie skaitmeninio raštingumo mokymus sužinojau iš bibliotekos darbuotojos. Ir apsidžiaugiau, nes peržiūrėjusi siūlomus mokymus atradau sau aktualių temų. Dalyvavau „Pristatymų rengimas“, „Karjeros galimybės Tau: inovatyvus savęs pristatymas“ programose. Mokymų metu nagrinėjamos ir atliekamos su gyvenimiškomis situacijomis susijusios praktinės užduotys padės man mano darbe. Nuoširdžiai rekomenduoju dalyvauti mokymuose“ - savo įspūdžiais dalinosi Dovilė Zilinkienė, Vidzgailų kaimo bendruomenės komiteto Pirmininkė. Paklausus dar vienos mokymų dalyvės Danos Kvederienės apie nuotolinius mokymus, ji prasitarė, - „Viskas pavyko puikiai. Dirbu Kaimo ir žemės ūkio plėtros skyriuje, sudalyvavau „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ programoje ir nenusivyliau. Įgytas žinias taikau savo asmeninėje ir profesinėje veikloje.

Vienuolika nuotolinio mokymosi programų
Šiuo metu projekte yra siūloma vienuolika skirtingų skaitmeninio raštingumo mokymo programų. Pačios populiariausios programos nuotoliniu būdu išlieka „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“, „Skaičiuoklė darbui ir namams“, „Pristatymų rengimas”, „Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais” bei „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”. Programų aprašymus galima rasti paspaudus šią nuorodą: https://www.prisijungusi.lt/mokymai/norintiems-pagilinti-zinias/.

Kviečiame visus norinčius registruotis į nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus telefonu 8 620 20 961, e. paštu mokymai@vipt.lt arba lazdijubiblioteka@rsvb.lt

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija”, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VŠĮ „Informacinių technologijų institutas”.

JCNorime pasidžiaugti geromis žiniomis kartu su Jumis. Buvo pasirašyta sutartis su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos mobilaus darbo projekto Bendraukime, siekime, tobulėkime įgyvendinimui.

Pagrindinis projekto tikslas - skatinti aktyviai veiklai įgyvendinti savo gyvenamojoje aplinkoje, atliepiant jaunuolio poreikius, ugdyti socialinius įgūdžius ir gebėjimus, padėsiančius mažiau galimybių turintiems jaunuoliams integruotis į visuomenę ir siekti gyvenimo tikslų. 

Mes kartu su Jumis vykdysime daug įdomių veiklų:

  • Įvairios kūrybinės dirbtuvės
  • Mokymai
  • Edukacijos
  • Išvykos
  • Sporto turnyrai
  • Vasaros kino filmų vakarai
  • Ir kiti smagūs užsiėmimai!!!
  • Projektas greit pradės startuoti!!!

    Sekite naujienas mūsų soc. tinkluose!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.