Projektai

 Europos komisija     Lazdijų viešoji biblioteka      Lazdijų kultūros centras

Europos Gatvės Muzikos Diena Lazdijuose
 „AŠ SU TAVIMI"

Pirmąjį gegužės šeštadienį į Lazdijų Nepriklausomybės aikštę sugužėjo gausus būrys lazdijiečių ir miesto svečių. Progų švęsti šią dieną netrūko. Prieš 6-erius metus Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, tad organizuotas Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos tolerancijos puoselėjimo projektas „AŠ SU TAVIMI", kurį finansavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Renginys integruotas į gatvės muzikos dieną ir pavadintas Europos Gatvės Muzikos Diena, kurios globėjas Lietuvoje Andrius Mamontovas, o Lazdijų rajono savivaldybėje - VšĮ „Lazdijų kultūros centras". Lietui lyjant Lazdijų gatvėse skambėjo muzikantų dainos.

2010-ieji paskelbti Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais, didelis dėmesys skiriamas tolerancijos puoselėjimui.

Lazdijų viešojoje bibliotekoje svečiavosi ir koncertavo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos mokinių perkusininkų - instrumentalistų ansamblis, kurį palydėjo mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė. Stebėdami muzikantų šypsenas ir šiltus žvilgsnius darkart įsitikinome, kad muzika - tai kalba, kurią supranta viso pasaulio žmonės.

Panevėžiečiai apsilankė VšĮ „Lazdijų turizmo informaciniame centre" pasienyje ir daug sužinojo apie mūsų rajono savivaldybę. Jauniesiems muzikantams Lazdijų rajono savivaldybės  istoriją pristatė ir apie Lazdijų krašto grožį pasakojo  Aira Talandzevičiūtė.

Šventėje dalyvavo, kartu su perkusininkais - instrumentalistais ir visa žiūrovų komanda šoko Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka su šeima. Taip pat aktyviai dalyvavo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė. Nuoširdi padėka gerbiamai pavaduotojai, kadangi ji originaliomis idėjomis ir iniciatyva padėjo suorganizuoti šį šaunų renginį.

Prie viešosios bibliotekos atkeliavo autobusas maršrutu LAZDIJAI-EUROPA, kurį aktyvus jaunimas ir vaikai nuspalvino „Europos spalvomis". Autobusas tapo šventės ašimi ir simboliu - Europos vėliavų spalvų susiliejimo ir tolerancijos puoselėjimo išraiška.  Idėją pateikė ir autobuso spalvinimą organizavo su jaunimu dirbantis Lazdijų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistas Nerijus Sukackas.

Meninę programą atliko Lazdijų meno mokyklos kolektyvas „ČI-KI-TA", vadovaujamas mokytojų Renatos Mockevičienės ir Dianos Tulabienės  ir Lazdijų darželio - mokyklos „Vyturėlis" mažieji atlikėjai „Čik čirik", vadovaujami mokytojos Astos Slančiauskienės.

Šventę pagyvino „Linijiniai" šokiai. Pagal aerobikos trenerės Rasos Miknevičiūtės ritmą ir  žingsnelius  šoko visi  dalyvavusieji. Nustebino ir sužavėjo vis labiau tarp jaunimo populiarėjantys  „Shuffle" stiliaus šokiai. Pasak vieno šokančio jaunuolio: „Gatvės muzikos diena pats geriausias metas atskleisti savo talentus ir į šokėjų būrį pritraukti vis daugiau jaunuolių".

Renginio dalyvius pabendrauti, sušilti ir pasivaišinti pakvietėme pavakarių - grikių košės.

Gyvo garso koncerto metu dainavo Lazdijų rajono savivaldybės muzikantai ir svečių grupė iš Marijampolės „Age".

Tolerancijos puoselėjimo projekto idėja - matau, jaučiu ir žinau - aš esu ne vienas ir tu esi ne vienas, nes AŠ SU TAVIMI!

Nuoširdžiai dėkojame projekto rėmėjams ir partneriams: Lazdijų rajono savivaldybei, VšĮ „Lazdijų kultūros centrui", Lazdijų meno mokyklai, Mindaugo Petruškevičiaus IĮ, UAB „Lazdijų autobusų parkui", Lazdijų rajono policijos komisariatui.

Gegužės 7 d. kviečiame dalyvauti projekto „AŠ SU TAVIMI" II-ojoje dalyje - Gyvoji biblioteka. „Gyvas knygas" diskriminacijos ir tolerancijos išraiškų temomis su Lazdijų rajone gyvenančiomis šeimomis skaitysime nuo 15.00 val. iki 18. 00 val. Lazdijų viešojoje bibliotekoje, Seinų g. 1.

Renata Rudienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.