Naujienos

Spalio 19–23 d. Lietuvoje vyks tradicinė akcija „Senjorų dienos internete 2020“senjoru dienos 2020 250x250
Trečius metus Lietuvoje organizuojama nacionalinė akcija „Senjorų dienos internete“ sulaukia vis didėjančio susidomėjimo. Akcijos tikslas – sudominti ir paskatinti Lietuvos senjorus naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis,
e. paslaugomis, kritiškai vertinti informaciją, tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius. Visą savaitę projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengs tiesiogines transliacijas. Akcijos metu 65 Lietuvos apskričių ir rajonų viešosios bibliotekos bei Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir vėl kvies senjorus žiūrėti specialiai jiems parengtas temines tiesiogines transliacijas internete. Internetiniuose seminaruose, įvairių sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinsis žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose. Dalyvauti akcijoje vyresnio amžiaus žmonės kviečiami dvejais būdais: ekrane, atvykus žmonėms į arčiausiai jų esančią biblioteką, ar savarankiškai namuose – asmeniniuose išmaniuosiuose įrenginiuose, turinčiuose interneto prieigą. Po transliacijų dar bus rodomi edukaciniai filmukai.


Transliacijos visą savaitę vyks kasdien nuo 11 val.
Jas ves Richardas Jonaitis. Transliacijos nuorodos bus pateikiamos www.prisijungusi.lt puslapyje. Organizatoriai parengė penkias naudingas ir praktiškas temas, pakvietė įkvepiančius pašnekovus.


„Senjorų dienos internete 2020“ transliacijų temos:

Spalio 19 d. – E. sveikata: judėkime ir sau padėkime. Laidoje bus kalbama apie tai, kaip savo išmanųjį įrenginį panaudoti geros savijautos palaikymui ir gamtos turtais sustiprinti imunitetą. Šie ir kiti sveikos gyvensenos klausimai bus gvildenami transliacijos metu. Vedėjai kvies ir žiūrovus sudalyvauti aktyviame iššūkyje. „Gyvenkime sveikai – naudokime išmanias technologijas sumaniai! Transliacijos metu būtina gera nuotaika!“, – skelbia akcijos organizatorių „Prisijungusi Lietuva“ komanda.
Spalio 20 d. – E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime. Šiame virtualiame susitikime bus kviečiama pakeliauti po … praeitį! Transliacijoje bus pristatytos LRT mediatekos galimybės. Žiūrovai sužinos kur ir kaip galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau Lietuvos televizijos rodytas mėgstamas laidas ar filmus. Laidoje dalyvaus ir profesionalas fotografas. Jis pasidalins praktiniais nuotraukų darymo išmaniais įrenginiais patarimais ir subtilybėmis. Transliacijos metu žiūrovams būtų naudinga turėti išmanųjį telefoną šalia.

Spalio 21 d. – E. paslaugos: patogiai ir saugiai. Be elektroninės bankininkystės šiandien neįsivaizduojama nei pasaulio ekonomika, nei mūsų kasdienybė. Tačiau kada banke apsilankyti vis tik būtina? Atsakymus trumpai ir aiškiai pateiks įvairių bankų ekspertai. Transliacijoje taip pat bus pasakojama kaip veikia paštomatai, kaip greitai ir saugiai išsiųsti ar atsiimti siuntą. Juk žinios – neįkainojamas turtas!
Spalio 22 d. – E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime. Šįkart transliacijoje bus kalbama intriguojančia tema. Ar esate pastebėję, kad kažkada įsigyta prekė „persekioja“ jus vos tik atsidarote interneto naršyklę? Kas ir kodėl už to slypi ir ko imtis, kad tai liautųsi? Kaip bendrauti internetu etiškai, saugiai ir atsakingai? Ekspertai pateiks naudingų patarimų, kad internete būtume saugūs.
Spalio 23 d. – E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai. Kaip technologijos susiję su daržu ir sodu? Atsakymą į šį klausimą transliacijos metu pateiks pašnekovai, kurie patars kur ir kaip internete rasti Jums aktualią informaciją daržo / sodo / gėlių auginimo klausimais. Atsižvelgiant į praėjusių metų „Senjorų dienos internete“ akcijos dalyvių atsiliepimus ir puikius vertinimus, šiemet dar sykį sodo priežiūros ir kitais praktiniais patarimais mielai dalinsis dr. Algirdas Amšiejus.
Transliacijų metu bus galimybė užduoti klausimus.
Daugiau informacijos www.prisijungusi.lt  arba artimiausioje bibliotekoje.

Liaudies skulptoriaus Sauliaus Lampicko
drožinių iš medžio parodos pristatymas
spalio 14 d. 12 val. Lazdijų viešojoje bibliotekoje konferencijų salėje

KVIEČIAME!

DSC 0005

Siūlome dviems kūrikams darbą Veisiejų bibliotekoje, Vytauto g. 47, Veisiejai, Lazdijų r.

Darbo pobūdis – kūrenti kieto kuro katilą.

Reikalavimai – būtina turėti galiojančius kūriko atestacijos ir privalomojo sveikatos patikrinimo pažymėjimus; išmanyti šildymo katilų technines charakteristikas, žinoti darbuotojų saugos, sveikatos bei priešgaisrinės saugos reikalavimus.

Darbo sutartis – terminuota, sezoninė darbo sutartis.

Darbo užmokestis – nustatytas pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 4,05.

Pateikiama: prašymas dėl priėmimo į darbą, asmens dokumento kopija, gyvenimo aprašymas, kūriko atestacijos pažymėjimas, privalomojo sveikatos patikrinimo pažymėjimas.

Dokumentai priimami iki 2020 m. spalio 22 d. Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, darbo dienomis nuo 8 iki 17 val., adresu Seinų g. 1 Lazdijai, (2 aukšte, personalo administratoriui), arba el. lazdijubiblioteka@rsvb.lt , tel. pasiteirauti 8 318 52 977

We are informing you that this site is using cookies.