Gintaras Bleizgys

Poetas, eseistas, literatūros kritikas.

1993 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą, 1997 m. Vilniaus universitete baigė lietuvių filologijos bakalauro studijas, 1999 m. Vilniaus universitete baigė literatūros teorijos magistrantūros studijas, 2007 m. taip pat Vilniaus universitete įgijo verslo vadybos ir administravimo magistro diplomą. Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Parašė ir išleido 14 knygų. Daugelio premijų laureatas, taip pat ir Pirmojo Lazdijų bibliotekininko Albino Andrulionio premijos laureatas 2020 m. už knygą „Sūpavimas“.

Bleizgio poezijoje dominuoja praeinančio laiko refleksija, reiškiama itin abstrahuotais vaizdais. Ypač išryškinamas gamtos ir žmogaus santykis. Gamtos - kaip kaskartą atsinaujinančios. Žmogaus - kaip nuolat senstančio, praeinančio. Desperatiškos pastangos išlikti nuolatinės kaitos ir neišvengiamų praradimų akivaizdoje atsiskleidžia per rašymą. Jį inspiruoja ir teikia ženklo per savęs palikimo iliuziją.

G. Bleizgys: „Noras keistis, noras ieškoti naujų auditorijų, iki šiol nepatirtų, kitokių knygos „darymo“, pardavimo būdų. Noras mokytis, išlikti smalsiam. Siekiu rašyti kitaip. Patirti dar nepatirta. Parodyti tai savo skaitytojams, išgyventi tai kartu su jais, mokytis iš jų. Iš tų, kuriuos jau pažįstu, ir kuriuos imu apčiuopti tik dabar. Stengiuosi, nesustabarėti. Labai viliuosi, kad skaitytojai tą norą mano knygoje pamatys, atras kitokį autorių, negu žinojo iki šiol“.

Garso įrašas

Vietovės panorama

Vietovės žemėlapis

Dalintis:

Kopijuoti kodą.