Romas Sadauskas

Rašytojas, publicistas, žurnalistas, redaktorius.

Gimė Marijampolėje, kūdikystę ir vaikystę praleido Dzūkijoje – Pazapsiuose ir Petroškuose Lazdijų rajone. Mokėsi Petroškų pradžios, Veisiejų, Druskininkų vidurinėje mokykloje. 1966 m. baigė Vilniaus universitetą. Nuo 1974 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys. 2014 m. – Žemaitės premijos lauretas. 2013 m. jam suteiktas Lazdijų rajono garbės piliečio vardas.

Visiems žinoma, kad Romas – dzūkas iki kaulų smegenų, nors gimti jam teko Suvalkijoje.

Daug metų Sadausko vasaros prabėgdavo Demeniškių kaime, Lazdijų rajone. Pagalvotum, kad jis pabėgo nuo miesto šurmulio į kūrybinės vienatvės oazę. Bet ne visai taip. Svarbus Romo Sadausko indėlis į kultūrinį rajono gyvenimą. Rašytojas savo sodyboje inicijuodavo įvairius renginius, į kuriuos suvažiuodavo žymūs Lietuvos menininkai, rajono kultūros bei meno žmonės. Vienas svarbiausių - „Tarmių atlaidai“. Mažas ir vis mažėjantis Dzūkijos kaimelis žmonėmis bent vienai dienai pasipildydavo penkiskart labiau, nei čia gyvena gyventojų. Sadauskų sodyboje vykdavo ir tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ renginiai.

Romas Sadauskas iš dzūkiško Demeniškių kaimo:

Širdyje – sopulys dėl mūsų gimtojo žodžio ...prinoko saulėgrįžų galvos arci ruduoj dar neikim iš ca pabūkim dar šiltas vanduoj.

Romas Sadauskas. Sudievuliu p. 78.

Garso įrašas

Vietovės panorama

Vietovės žemėlapis

Cospaces resursas

Dalintis:

Kopijuoti kodą.