Juozas Žitkauskas

Poetas, asociacijos ,,Slinktys“ vadovas, knygų leidėjas. Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

2011 m. pasirodė pirmoji rašytojo eilėraščių knyga „Grafomano įšventinimas“, 2012 m. „Tai – aš. Bardų istorija. Pirmasis tarptautinis festivalis“, 2014 m. eilėraščių knyga „Budintis kalendorius“, 2018 m. eilėraščių knyga „Sakyciniai ir pilniavociniai. Ailėraščiai dzūkų tarmi“, 2021 m. poezijos knyga „Dubeltavos išpažintys. Eilėraščiai dzūkiškai ir lietuviškai“.

J. Žitkauskui, už eilėraščių knygą „Sakyciniai ir pilniavociniai: ailėraščiai dzūkų tarmi“, o 2018 m. už dzūkų tarmės puoselėjimą buvo įteikta Pirmojo Lazdijų bibliotekininko Albino Andrulionio premija.

Apie savo kūrybą sako: „Eilės atsiranda iš įspūdžio. Tarkime, eini, ką nors pamatai, ir kyla minčių. Kartais eilėraštį išprovokuoja eilėraštis. Po to nustembi – kodėl anksčiau apie tai nepagalvojai? Būna, kad, pasiklausius dainų, jos duoda impulsą kūrybai. Kartais iš apmąstymų, prisiminimų. Daugelis mane žino kaip dzūkų kultūros puoselėtoją, entuziastą. Eilėraščius rašyti dzūkų tarme paskatino rašyti rašytojas R. Sadauskas.“ Praktiškai nuo 2013 metų mano kūryba balansuoja tarp bendrinės lietuvių kalbos ir dzūkų tarmės. Norėčiau, kad apskritai daugiau skambėtų pati dzūkų tarmė“.

cik vienas kalnukas an pomecies liepto vis žydėjo ir žydėjo geltonais liepukais

Juozus Žitkauskas. Sakyciniai ir pilniavociniai. 21 psl.

Garso įrašas

Vietovės panorama

Vietovės žemėlapis

Dalintis:

Kopijuoti kodą.