Duomenų bazės

DUOMENŲ BAZĖS 

Kviečiame naudotis prenumeruojamomis ir laisvos prieigos duomenų bazėmis. Kai kuriomis prenumeruojamomis duomenų bazėmis galite naudotis tik iš bibliotekos kompiuterių!

Jeigu esate mūsų bibliotekos vartotojas, dėl individualaus prisijungimo duomenų kreipkitės el.paštu gita.lukoseviciene@rsvb.lt . (laiške parašykite savo vardą, pavardę, bibliotekos vartotojo pažymėjimo numerį ir savo el. pašto adresą).

EBSCO Publishing
Viso teksto mokslinių straipsnių 10 duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir kt. kalbomis.
Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų.
Prisijungimo adresas nuotoliniams vartotojams.

 

Infolex. Tai teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika. Čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt. Prieiga tik iš bibliotekoje esančių kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į bibliotekos darbuotojus.

Kaip naudotis INFOLEX duomenų baze

„Vyturio“ biblioteka

Norint skaityti skaitmenines „Vyturio“ bibliotekos knygas, turite susikurti paskyrą svetainėje www.vyturys.lt. Registracijos metu lauke „dovanos kodas” reikės įvesti specialų kodą. Kodo teiraukitės pas Lazdijų viešosios bibliotekos darbuotojus. Baigus registraciją galėsite skaityti bet kur ir bet kada iki pat 2020 m. gruodžio 31 d.

NAXOS Music Library (anglų k.) URL adresashttps://www.naxosmusiclibrary.com/
Duomenų bazės prenumerata tęsis iki  2021 m. gruodžio 31 d.

Duomenų bazėje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai, kompozitorių ir atlikėjų biografijos, muzikos terminų žodynas, daugiau nei 700 operų apžvalgos ir libretai bei kita informacija. NAXOS Music Library yra gerokai daugiau nei milijonas garso takelių - šis kiekis atitinka daugiau nei 96 000 kompaktinių plokštelių. Paiešką galima atlikti pagal kompozitorių, atlikėją, žanrą ar kūrinių pavadinimus; teminę pagal raktažodį arba išplėstinę paiešką su iki 11 sujungtų paieškos kriterijų. Duomenų bazėje pateikiama teorinė medžiaga su muzikiniais pavyzdžiais interaktyviems muzikos kursams Australijoje, Kanadoje, Airijoje, Korėjoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV (Study Area).Vartotojai gali kurti asmeninius grojaraščius arba pasinaudoti jau sudarytais teminiais sąrašais (Playlists).Vaikams skirtoje skiltyje (Junior Section) patraukliai pristatomas klasikinės muzikos pasaulis mažiems vaikams. Vaikai gali klausytis audio knygų "Klasikinės muzikos istorija". Taip pat sužinoti įdomių faktų apie didžiuosius kompozitorius, orkestro instrumentus, ir net, kaip skaityti muziką. Vartotojo vadovas .PDF

Pastaba. Baigę darbą, nepamirškite paspausti raudoną mygtuką Log-Out puslapio viršuje.

MRU eBooks elektroninių knygų duomenų bazė.
https://ebooks.mruni.eu/

MRU leidžiamų mokslo žurnalų tinklalapis.
https://www.mruni.eu/lt/mokslas/leidyba/leidiniai/mokslo_darbai/

P.S. Nuoroda į MRU eBooks elektroninių knygų duomenų bazės naudojimosi vadovą: https://www.mruni.eu/mru_lt_dokumentai/biblioteka/vartovad/MRU_ebooks_2019.pdf

 Credo Online Reference Service  URL adresas: http://search.credoreference.com/

Duomenų bazėje pateikiama patikima informacija įvairių mokslų temomis. Čia sukaupta per 3 mln. viso teksto įrašų iš daugiau nei 720 žinynų, žodynų, enciklopedijų. Duomenų bazėje galima rasti su ieškoma tema ar asmeniu susijusių straipsnių, apibrėžimų, vaizdų, vaizdo ir garso medžiagos, naujienų, taip pat – nuorodų į įvairius interneto šaltinius, prenumeruojamas duomenų bazes, LIBIS suvestinį katalogą, atvirosios prieigos ar kitus išteklius. Vartotojo vadovas .PDF

_________________________________________________________________________________________

Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas. Jame galima rasti analizinius periodinės spaudos ir tęstinių leidinių aprašus.

Lietuvos virtuali biblioteka - bendra paieška visateksčių dokumentų ir bibliografinėse duomenų bazėse.

Klasikinė lietuvių literatūra: antalogija - ši svetainė yra klasikinės pasaulio literatūros virtualios bibliotekos dalis.

Interneto viešoji biblioteka - IPL buvo pirmoji viešoji elektroninė biblioteka, elektroninėje erdvėje, stebinusi savo pranašumu į tradicinę.

WWW Virtual Library ("VL") - viena seniausių elektroninių bibliotekų, pradėta kurti 1991 m. Visa informacija skirstoma teminiu principu, išskirta 16 temų: menas, verslas ir ekonomika, žiniasklaida ir komunikacija, švietimas, humanitariniai mokslai, informacija ir bibliotekininkystė, tarptautiniai santykiai, teisė, religija, socialiniai mokslai , visuomenė ir kitos.

The European Library - portalas teikiantis prieigą prie įvairių išteklių (knygų, žurnalų, laikraščių ir t.t.) ir įvairios informacijos - bibliografinės, katalogų visatekstės. Portalas jungia europos nacionalines bibliotekas.

 


 

Laisvai prieinamos duomenų bazės ir atviros prieigos žurnalai:

 

Laisvos prieigos elektroninės knygos. Klasikinė lietuvių literatūra.  Klasikiniai lietuvių autorių kūrinių el. tekstai (apsakymai, novelės, poezija, pasakos, giesmės) Ši svetainė yra klasikinės pasaulio literatūros virtualios bibliotekos dalis. Projektas inicijuotas UNESCO siekiant palengvinti visuomenei priėjimą prie žmonijos kultūrinio paveldo. Ši antologija apima 64 lietuvių autorių kūrinius nuo seniausių dokumentų iki šiuolaikinės literatūros.

 

Internetinėje svetainėje http://www.europeana.eu viso pasaulio vartotojams suteikta nemokama prieiga prie vertingiausių Europos literatūros, meno, mokslų, politikos, istorijos, architektūros, muzikos ir kino skaitmeninių kolekcijų nepriklausomai nuo originalų saugojimo vietos. Šiuo metu vartotojams prieinami daugiau nei 4 milijonai skaitmeninių knygų, žemėlapių, įrašų, fotografijų, archyvinių dokumentų, paveikslų ir filmų iš 27 Europos Sąjungos valstybių narių bibliotekų, archyvų ir muziejų.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-04 11:22

http://195.182.89.75:8880/

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.