Sigito Gedos vardo gimnazija

Šią, Veisiejų gimnaziją, baigė du žymūs Lietuvos rašytojai - Sigitas Zigmas Geda ir Gintaras Bleizgys.

Sigitas Zigmas Geda

Poetas, dramaturgas, kritikas, vertėjas, eseistas. Gimė Lazdijų rajone, Paterų kaime. 1961 m. baigė Veisiejų gimnaziją, kuri dabar  pavadinta  Jo vardu. 1966 m. S. Geda Vilniaus universitete įgavo lietuvių kalbos ir literatūros specialybę. Baigęs studijas rašytojas įsiliejo į spaudos gyvenimą ir visą savo laiką skyrė darbui redakcijoje su įvairiausiais žurnalais bei laikraščiais.  

2002 m. S. Gedai suteiktas Lazdijų rajono garbės piliečio vardas. Poeto atminimas įamžintas Veisiejų krašto muziejaus ekspozicijoje.

Geda – jautrus gamtos vaikas. Į gamtą jis žiūri pranašiškai įžvelgia medžio, vandens, ugnies, žemės, akmens pavidalus, kurie į eilėraštį įplaukia ir spontaniškai, ir cikliškai, ir atsitiktinėmis formomis.

S. Gedos dukra prisimena: „Dirbdavo ne naktimis ir ne paryčiais. Jis buvo ryto žmogus: pusryčiai, kava, radijas, o tada jau sėdasi prie stalo iki pietų. Kaip prisimenu, iki tada – rimtieji darbai: straipsniai, vertimai, o po pietų būtinai eidavo pasivaikščioti, vedžioti šunį, nes reikėdavo „prapūsti“ galvą. Antroji dienos pusė būdavo skirta skaityti, taisyti, perrašyti. Rašė į sąsiuvinį langučiais. Retas atvejis, kada rinkdavosi linijas. Iš pradžių jis užrašydavo ranka, o vėliau rašomąja mašinėle.

Gintaras Bleizgys

Poetas, eseistas, literatūros kritikas.

1993 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą, 1997 m. Vilniaus universitete baigė lietuvių filologijos bakalauro studijas, 1999 m. Vilniaus universitete baigė literatūros teorijos magistrantūros studijas, 2007 m. taip pat Vilniaus universitete įgijo verslo vadybos ir administravimo magistro diplomą. Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Daugelio premijų laureatas, taip pat ir Pirmojo Lazdijų bibliotekininko Albino Andrulionio premijos laureatas 2020m. už knygą ,,Sūpavimas“.

G. Bleizgys; „Noras keistis, noras ieškoti naujų auditorijų, iki šiol nepatirtų, kitokių knygos „darymo“, pardavimo būdų. Noras mokytis, išlikti smalsiam. Siekiu rašyti kitaip. Patirti dar nepatirta. Parodyti tai savo skaitytojams, išgyventi tai kartu su jais, mokytis iš jų. Iš tų, kuriuos jau pažįstu, ir kuriuos imu apčiuopti tik dabar. Stengiuosi, nesustabarėti. Labai viliuosi, kad skaitytojai tą norą mano knygoje pamatys, atras kitokį autorių, negu žinojo iki šiol“.